Napisy na nagrobku - Mazurek Granity Gorzów Wlkp.

Tablice napisowe

Każdy nagrobek posiada odpowiednią tablicę napisową. Mieszczą się na niej najważniejsze informacje na temat zmarłej osoby. Najczęściej jest to jej imię i nazwisko, data narodzin oraz śmierci. Ponadto wiele osób umieszcza jakąś krótką sentencję oraz grafikę w celu upiększenia płyty i uzupełnienia tych informacji.

Wyjątkowe tablice napisowe

Wybór odpowiedniej tablicy napisowej nie jest łatwy. Z jednej strony istnieją pewne ograniczenia, jeśli chodzi o przepisy danego cmentarza, co do wymiarów pomnika. Z drugiej strony, mamy w ofercie bardzo dużą ilość wzorów do wyboru dla naszych klientów.

Grafika tablica nagrobkowa - Mazurek Granity Gorzów Wlkp.

Wybór kształtu tablicy napisowej to dopiero początek. Następnie należy zastanowić się, co na nagrobku będzie napisane. Nawet wyżej wymienione, podstawowe informacje mogą zostać zapisane w różny sposób. Oprócz danych o osobie zmarłej na tablicy napisowej umieścić można również jakąś sentencję, a może słowa bliskiej osoby. Istotne jest rozmieszczenie wszystkich napisów, by wyglądały one naturalnie.

W końcu na pomniku umieścić można również grafikę. Mamy do wyboru grafiki uniwersalne, jak róża, wizerunek Jezusa lub Maryi itp. Jednak można także wykorzystać jakieś zdjęcie zmarłej osoby, które może zostać przerobione na grafikę.

tablice napisowe grafika na nagrobek - Mazurek Granity Gorzów Wlkp.
Tablica nagrobna grafika - Mazurek Granity Gorzów Wlkp.

Personalizacja tablicy napisowej

Jak widać z powyższego przykładu, jest wiele kwestii, które muszą zostać ustalone. Nie jest to zadanie proste, szczególnie dla osób, które nie orientują się w możliwościach i ograniczeniach, jakie niesie ze sobą tworzenie pomnika. Łatwo popełnić błąd i podjąć decyzję, która zaowocuje bardzo nieestetycznym nagrobkiem.

Dlatego też służymy pomocą naszym klientom i staramy się im pomagać w podejmowaniu najlepszych decyzji. Dokładnie tłumaczymy, dlaczego pewne rozwiązania są niewskazane, a także podpowiadamy, jak można uzyskać podobny efekt dostępnymi środkami. Dzięki temu  nasi klienci otrzymują tablice napisowe dopasowane do tego, co chcieli uzyskać.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE