Galanteria kamienna

Nagrobki i pomniki posiadają wysoką estetykę wykonania i są często bardzo ozdobne. Jednak w wielu sytuacjach stosuje się jeszcze dodatkowe elementy. Część z nich ma funkcję głównie użytkową, jednak wszystkie one estetycznie uzupełniają wygląd grobu.

EKOLOGIA
Gotowy produkt natury - przyjazny środowisku i nie wydzielający żadnych szkodliwych substancji.
RÓŻNORODNOŚĆ
Żaden inny materiał budowlany nie ma tak bogatej kolorystyki i tylu wzorów co kamień naturalny.
DŁUGOWIECZNOŚĆ
Wiele kamieni jest niczym dobre wino - z wiekiem nabierają szlachetności. Kamień jest łatwy i tani w utrzymaniu.
ATRAKCYJNOŚĆ CENOWA
Inwestycję w zakup kamienia rekompensuje jego trwałość i niskie koszty utrzymania przez 30 lat i więcej!

Galanteria kamienna, czyli wyposażenie nagrobków

Większość dodatkowych, kamiennych elementów stanowi część wystroju i ich głównym zadaniem jest dobrze się prezentować i pasować do ogólnej koncepcji. Jest kilka typowych elementów, jakie znaleźć można na cmentarzach.

Galanteria kamienna - podstawki granitowe pod znicze - Mazurek Gorzów Wlkp.
Galanteria kamienna: podstawki pod znicze
Cienkie płyty kamienne doskonale sprawdzą się jako podstawki pod znicze. W ten sposób chronić można główną płytę grobową przed śladami po zapalonych zniczach. Z pewnością dużo taniej i łatwiej jest wymienić zamiast całego nagrobka tylko taką płytkę na nową lub zabrać ją do domu i tam dokładnie wymyć z użyciem detergentów.
Galanteria kamienna - wazon prostokątny granitowy na pomnik elegancki styl - Mazurek Granity Gorzów Wlkp.
Galanteria kamienna: wazony
Na grobach często pojawiają się kwiaty. Cięte, żywe, sztuczne czy w doniczce. Jakich kwiatów by nie dawać, piękny, kamienny wazon na pewno wpłynie pozytywnie na ich wygląd. Jest to z pewnością też dużo wygodniejsze, ponieważ wazon z kamienia cechuje się dużą stabilnością.
Galanteria kamienna - wazon granitowy w kształcie kuli - Mazurek Gorzów Wlkp.
Galanteria kamienna: drobne elementy
Na niektórych grobach spotkać można również niewielkie elementy ozdobne nagrobkowe. Może to być na przykład kamienna otwarta księga, w której wypisany będzie jakiś istotny cytat. Może to być też jakiś aniołek lub inna figurka, która będzie dopasowana do pomnika.

Galanteria kamienna jako sposób upiększenia nagrobka

Dodatkowe elementy wykonane z eleganckiego granitu, marmuru lub konglomeratu z pewnością będą niezwykłą i przykuwającą wzrok przechodniów ozdobą. Doskonale też wpiszą się w wygląd kamiennego nagrobka. Nasi pracownicy posiadają niezwykłe wyczucie do kamienia i potrafią zdziałać z nim prawdziwe cuda uzyskując wyjątkowe elementy dodatkowego wystroju. Kamień sam w sobie jest już pięknym i eleganckim materiałem. Ludzka dłoń może tylko wydobyć i podkreślić to piękno.