Marmur oraz granit to materiały, które od zawsze kojarzą się z luksusem

Dziś pozwolić sobie na nie może niemal każdy
blaty-kuchenne-z-kamienia-mazurek
KAMIENNE BLATY
Blaty z kamienia są ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia, gdyż nie zawierają związków chemicznych.

Blaty granitowe charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością, są odporne na ścieranie, zarysowania, uderzenia i zaplamienie, nie szkodzą im gorące garnki czy mrożona żywność. Zwarta struktura kamienia zapobiega wchłanianiu substancji, a tym samym chroni przed rozwojem bakterii. Łatwo utrzymać blat w czystości, wystarczy przetrzeć go mokrą ściereczką. Wykonujemy w blatach dowolne otwory pod baterię, zlew, płytę kuchenną i inne, co pozwala idealnie dopasować blat do konkretnych potrzeb klienta oraz rozwiązań architektonicznych.

KAMIENNE OKŁADZINY KOMINKOWE
Wykonujemy najwyższej jakości okładziny na kominki z granitu oraz marmuru.

Decydując się na współpracę z naszą firmą, otrzymają Państwo gotowy produkt przygotowany pod Państwa projekt – wszystkie niezbędne wycięcia, łączenia oraz obróbki przeprowadzamy w naszym zakładzie w Łupowie. Przed przystąpieniem do realizacji, zbieramy od klienta wszystkie niezbędne dane dotyczące wymiarów paleniska, miejsca przeznaczonego na kominek oraz materiału, z jakiego ma zostać wykonana okładzina – żaden z naszych wyrobów nie jest wytwarzany seryjnie.

Image module
Image module
PARAPETY KAMIENNE
Kamienie naturalne doskonale nadają się do wykonania zewnętrznych lub wewnętrznych parapetów.

W przypadku parapetów zewnętrznych stosuje się tzw. kapinos – podcięcie od dołu wymuszające na spływającej wodzie deszczowej opadanie przed licem budynku. Standardowa grubość płyt, zarówno dla parapetów wewnętrznych jak i zewnętrznych, to 2 i 3 cm. Do wykończenia brzegów parapetów można zastosować fazę – delikatne ścięcie krawędzi pod kątem 45 stopni, lub zaokrąglenie – półwałek, ćwierćwałek. Możliwe jest również inne wykończenie brzegów na specjalne życzenie klienta.

POSADZKI KAMIENNE
Posadzka z kamienia jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe.

Kamień akumuluje temperaturę i długo jeszcze po wyłączeniu zasilania systemu grzewczego oddaje ciepło otoczeniu. Posadzki z marmuru bądź granitu odpowiednio wykończone są także bardzo łatwe w utrzymaniu czystości oraz niebywale eleganckie dzięki szlachetnemu użyleniu kamienia i kolorystyce. Polerowany kamień optycznie powiększa nawet najmniejsze pomieszczenia. Odbite od kamiennej podłogi światło wywołuje refleksy nadające wnętrzu lekkości i przestronności.

Image module
Image module
SCHODY Z KAMIENIA
Tworzymy solidne, stylowe i niezwykle estetyczne schody kamienne – marmurowe lub granitowe.

Wewnętrzne schody oraz podstopnice mogą być wykonane zarówno z granitu jak i marmuru. Natomiast na zewnątrz budynków stosuje się schody wyłącznie granitowe ze względu na zbyt małą odporność marmuru na działanie czynników zewnętrznych. Standardowa grubość płyt, z których wykonywane są schody to 2 i 3 cm. Decydując się na schody z kamienia warto pomyśleć od razu o zabezpieczeniach antypoślizgowych stopni oraz złagodzeniu ostrych kantów.

KAMIENNE ELEWACJE I OKŁADZINY ŚCIENNE
Oferujemy różnorodne okładziny kamienne na całe ściany lub ich fragmenty.

Stonowane, eleganckie kolory w jakich występuje kamień naturalny pozwalają na dobranie idealnego surowca dla każdego typu obiektu. Ponadto izolacyjne właściwości granitu jako elewacji budynku dają możliwość zaoszczędzenia sporej ilości energii cieplnej. Ważną zaletą okładziny z kamienia naturalnego jest jej trwałość – wiele większa niż standardowej fasady tynkowanej. Elewacje z kamienia wytrzymują nawet kilkaset lat.

Image module
EKOLOGIA
Gotowy produkt natury - przyjazny środowisku i nie wydzielający żadnych szkodliwych substancji.
RÓŻNORODNOŚĆ
Żaden inny materiał budowlany nie ma tak bogatej kolorystyki i tylu wzorów co kamień naturalny.
DŁUGOWIECZNOŚĆ
Wiele kamieni jest niczym dobre wino - z wiekiem nabierają szlachetności. Kamień jest łatwy i tani w utrzymaniu.
ATRAKCYJNOŚĆ CENOWA
Inwestycję w zakup kamienia rekompensuje jego trwałość i niskie koszty utrzymania przez 30 lat i więcej!

PRZYKŁADOWE REALIZACJE

Jeżeli są Państwo zainteresowani elementami dekoracyjnymi takimi jak granitowe bądź marmurowe blaty, parapety, schody, elewacje i więcej – zapraszamy do współpracy z nami. Nasza firma zajmuje się produkcją i dystrybucją wyrobów kamiennych od dziesiątek lat, zapewniając swoim klientom dostęp do najlepszych rozwiązań w konkurencyjnych cenach.