Lampiony nagrobne

Idąc na cmentarz, najczęściej na grobach naszych bliskich zapalamy znicze na znak pamięci o zmarłych. Są one umieszczone w lampionach nagrobkowych. Dzięki temu ogień chroniony jest od wiatru i innych warunków atmosferycznych.

Czym jest lampion nagrobny?

Większość osób nie do końca może wiedzieć, czym jest lampion nagrobkowy. Najczęściej kupujemy je pod wspólną nazwą zniczy, jednak ta ostatnia oznacza zasadniczo tylko wymienny wkład, który zapalamy. Natomiast kolorowa obudowa wraz z czapeczką nosi nazwę lampionu nagrobkowego i może być wykorzystany wielokrotnie, aż utraci swoje właściwości. Dzieje się tak szczególnie przy mocnym nasłonecznieniu, kiedy kolory zaczynają blaknąć.

Różne wzory lampionów nagrobkowych

Lampiony posiadają bardzo różne kształty i wielkości. Od prostych i jednokolorowych z metalową czapeczką, po skomplikowane wzory postaci takich jak: aniołowie, króliczki wielkanocne i inne okazjonalne wzory.

Bardziej uniwersalne są lampiony nagrobne w kształcie krzyży, rozet, płomieni, szpicy oraz regularnych kształtów. Często lampiony posiadają też szybki ozdobione w ładne malunki.

W niektórych przypadkach nie stosuje się wkładów zapalanych zapałkami lub zapalniczką, ale niewielką lampkę LED, która jest zasilana przez baterie. Dzięki temu lampion będzie się świecił dużo dłużej.

Lampiony nagrobne w naszej ofercie

Nasz zakład oferuje różne wzory, kształty oraz wielkości znicze, wkłady i lampiony. Zarówno bardziej uniwersalne lampiony doskonałe na każdy dzień w roku, jak i wyjątkowe znicze na szczególny dzień, na przykład na święta.

Wszystkie lampiony są bardzo starannie wykonane z najlepszych materiałów, co zapewnia ich długą żywotność oraz wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Nasze lampiony przez wiele miesięcy zachowują swój oryginalny wygląd i cały czas wyglądają jak nowe, ciesząc oko przechodniów. Sprzedajemy również same wkłady, aby można było wymienić już te wypalone przy kolejnych odwiedzinach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.