Kule i Tralki Granitowe

Kule oraz tralki stanowią niezwykle ozdobne elementy balustrady. Dzięki nim każdy balkon lub taras zaprezentuje się niczym dzieło sztuki architektonicznej. Z jednej strony, pojedyncza tralka może wyglądać, jak bardzo złożone dzieło z ogromną ilością szczegółów i drobnych elementów, z drugiej strony, cała balustrada składa się z dziesiątek takich samych tralek.

Czarna kula kamienna granitowa - Mazurek Granity Gorzów Wielkopolski
Galanteria kamienna - wazon granitowy w kształcie kuli - Mazurek Gorzów Wlkp.

Sztuka zaklęta w kulach i tralkach

Architektura od zawsze poszukuje doskonałych kształtów i niezwykłych wzorów. Wiele budynków próbuje nie tylko zachwycać swoim wyglądem, ale wręcz zapierać dech w piersiach. Oferowane przez nas tralki doskonale wpisują się w ten trend. A odpowiednio rozstawione kule na słupach dopełniają całość tworząc optyczną harmonię.

Prostota i piękno zawarte w kulach

Różnej wielkości kamienne kule są doskonałym uzupełnieniem balustrad i ogrodzeń. Dobrze prezentują się jako najwyższy, szczytowy element słupów. Kula jest kształtem geometrycznie doskonałym. Już z tego powodu często tak dobrze współgra z innymi elementami balustrady. Równie dobrze może się prezentować nie tylko jako element większej całości, ale także jako samodzielna ozdoba ułożona w jakimś miejscu na tarasie, ogrodzie lub przy wejściu do domu.

Nie tylko piękno: wytrzymałe tralki

Oprócz funkcji estetycznej tralki pełnią również ważną rolę konstrukcyjną. To na nich spoczywa poręcz balustrady, a całość chroni gości przed wypadnięciem na zewnątrz. Dlatego też tralki muszą spełniać normy i wymagania bezpieczeństwa, aby były odpowiednio wytrzymałe.

Pięknie wykonane elementy z kamienia: tralki i kule

Nasz zakład kamieniarski wykonuje różnego rodzaju tralki, a także piękne, ozdobne kule. Zapraszamy do nas do zobaczenia dokładnie naszej oferty. W naszych wyrobach zauważyć można doświadczenie i umiejętności naszych pracowników, a także ich talent do tworzenia unikatowych i pięknych tralek.

Wykonane są one z materiałów najwyższej jakości, co dodatkowo uzupełnia ich piękno oraz zapewnia długą trwałość i wytrzymałość na warunki atmosferyczne.