Wazony nagrobne

Obok zniczy najczęściej przynoszonymi przedmiotami na cmentarz są różnego rodzaju kwiaty. Dzięki nim wiele osób tworzy bardzo piękne i wyjątkowe ozdoby na grobach swoich bliskich. Jednak rośliny nie powinny stać bezpośrednio na płycie nagrobnej, ponieważ mogą pozostawiać ślady, które będzie ciężko później usunąć. O wiele lepiej jest postawić choć jeden wazon nagrobny, w którym zawsze będzie można umieścić nowy bukiet kwiatów.

Po co stosuje się wazon nagrobny?

Wazony nagrobkowe stanowią już same w sobie doskonałą ozdobę pomnika. Przede wszystkim są one pięknie wykonanym elementem z kamienia, często w kolorze odpowiadającym nagrobkowi. Dzięki temu uzupełnia i dopełnia obraz całości.

Dodatkowo chroni płytę nagrobkową przed zabrudzeniem. Jeśli postawi się doniczkę bezpośrednio na nagrobek, po kilku tygodniach powstaną po niej ślady, które będzie trzeba długo szorować, aby nie pozostał po nich ślad. Natomiast umieszczenie kwiatów w wazonie nagrobkowym chroni sam nagrobek.

Różne rodzaje wazonów nagrobkowych

W zależności od zastosowań można mówić o kilku podstawowych rodzajach wazonów nagrobnych. W przypadku bukietów ciętych kwiatów lepiej sprawdzi się wysoki i szczupły wazon wypełniony wodą. Pozwoli on na częstą wymianę bukietu na nowy bez potrzeby czyszczenia całego nagrobku.

Inaczej wygląda sytuacja z kwiatami doniczkowymi. Tutaj o wiele lepiej sprawdzi się niski wazon o większej średnicy. Do środka będzie można włożyć donicę tak, by nie wystawała ponad wazon. Woda będzie gromadzić się w wazonie w taki sposób, by roślina miała do niej nieograniczony dostęp, co pozwoli przetrwać jej bez regularnego podlewania. Ponownie będzie też można uniknąć nieprzyjemnych śladów po doniczce oraz wody, która wylewa się z kwiatów po przelaniu.

Perfekcyjnie wykonane wazony nagrobne

Nasza firma posiada duże doświadczenie oraz wiedzę w zakresie obróbki kamieni. Nasi pracownicy posiadają też ponadprzeciętne umiejętności, dzięki którym potrafią zrobić niesamowite wazony nagrobne. Sprawdź sam naszą ofertę.