Image module

Nagrobki na urny

Coraz większą popularnością cieszy się kremacja. Prochy następnie są przesypywane do urny, która może trafić do kolumbarium. Jednak taki sposób pochówku ma wiele minusów, przede wszystkim mocno ograniczone miejsce na znicze czy kwiaty. Dlatego też dużo częściej korzysta się z nagrobków urnowych.

Czym są nagrobki na urny?

Są one bardzo podobne do nagrobków tradycyjnych, jedynie różni ich wielkość. Wynika to z różnicy wielkości między standardową trumną a urną. Szczególnie przy rosnących problemach z przepełnionymi cmentarzami, miejsce na pomnik na nagrobku urnowym jest sporo mniejszy niż przy pochówku tradycyjnym, jednak nadal jest to dużo większa przestrzeń niż w przypadku kolumbarium.

Czym się cechują nagrobki na urny?

Zachowują one przede wszystkim wygląd typowy dla pochówków tradycyjnych. Pomniki wykonane są z wysokiej jakości marmuru, granitu lub konglomeratu. Z tego powodu estetyka nagrobków na urny jest podobna do tradycyjnych.

Nagrobki urnowe zajmują mniejszą powierzchnię, co może również mieć zalety, szczególnie w zakresie uporządkowywania miejsca pochówku. Jednak nadal jest to nagrobek, przy którym łatwo ustawić większą ilość zniczy, a odwiedzanie grobu jest dużo bardziej wygodne i komfortowe, niż w przypadku kolumbarium.

W końcu, na pomniku postawionym na nagrobku urnowym możliwe jest wyrycie odpowiednich grawerów upamiętniających osobę zmarłą. Jest to z pewnością ważna rzecz dla osób z bardziej tradycyjnym podejściem do pochówku swoich bliskich.

EKOLOGIA
Gotowy produkt natury - przyjazny środowisku i nie wydzielający żadnych szkodliwych substancji.
RÓŻNORODNOŚĆ
Żaden inny materiał budowlany nie ma tak bogatej kolorystyki i tylu wzorów co kamień naturalny.
DŁUGOWIECZNOŚĆ
Wiele kamieni jest niczym dobre wino - z wiekiem nabierają szlachetności. Kamień jest łatwy i tani w utrzymaniu.
ATRAKCYJNOŚĆ CENOWA
Inwestycję w zakup kamienia rekompensuje jego trwałość i niskie koszty utrzymania przez 30 lat i więcej!

Dochowanie innej urny do nagrobka urnowego

Nagrobek na urny umożliwia dochowanie innej osoby zmarłej w to samo miejsce. Jest to szczególnie często spotykane w przypadku kolejnych członków rodziny. W przypadku nagrobków na urny taka operacja nie sprawia problemów technicznych ani prawnych. W przypadku pochówku tradycyjnego natomiast wymagane jest wykonanie już na samym początku grobu głębinowego lub poczekanie odpowiedniej ilości lat, co może stanowić duży problem.

Nagrobki urnowe cieszą się dużą popularnością i stan ten nie powinien ulec zmianie w najbliższej przyszłości z powodu wielu ich zalet.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE